سئو و بهینه سازی


سئو یا SEO مخفف Search Engine Optimize به معنای بهینه سازی موتورهای جست و جو است و به فرایندی گفته می شود که وب سایت شما منطبق بر استانداردهای موتورهای جست و جو بهینه سازی می گردد. این فرایند شامل چندین مرحله است که می توان از جمله آنها به بهینه سازی کدهای رابط گرافیکی، بهینه سازی محتوای سایت، رعایت درست چگالی متن و محتوای سایت، تهیه Sitemap،تهیه فایل Roboot.txt،معرفی سایت به ابزارهای گوگل و بیش از دو هزار پارامتر دیگر نام برد. پس از انجام SEO سایت شما در کلمات کلیدی خاصی به صفحات بالای گوگل می رسد که نقطه آغاز جست و جوی کاربران است. هر چه استاندارهای بیشتری روی وب سایت شما رعایت شوند قطعا جایگاه شما در موتورهای جست و جو از جمله Google بالاتر خواهد بود.

سئو وب سایت یا بهینه سازی آن در موتورهای جست و جو یکی از امکاناتی است که اپونی تک  به مشتریانی که طراحی سایت  خود را به اپونی تک واگذار کرده اند ارائه می دهد. انجام سئو مستلزم دانش و شناخت سورس کد های برنامه است که برای طراحی آن به کار می رود. اساسا بخشی از کار سئو به روی سورس کد وب سایت انجام می شود بنابراین فرایند سئو اختصاصی وب سایت تنها به روی سایت های طراحی شده توسط اپونی تک ارائه می گردد زیرا کارشناسان ما شناخت کاملی نسبت به زیر ساخت کدها دارند .

برخی از فعالیت هایی که در طول دوره سئو وب سایت شما توسط کارشناسان سئو اپونی تک به روی سایت شما انجام می شود شامل بهینه سازی سورس کد رابط کاربری ،بهینه سازی محتوا، رعایت چگالی کلمات کلیدی متن، ساخت نقشه سایت ،ساخت فایل معرفی Roboot.txt،بهینه سازی سایت با ابزارهای معرفی شده توسط گوگل و .. است که در بازه های زمانی متفاوت و حداقل از دو ماه شروع می گردد که در پایان هر ماه گزارشات کاملی از وضعیت وب سایت ارائه می گردد که بازدهی هزینه هایی که برای سئو در نظر گرفته اید مشهود باشد.

بهینه سازی موتور های جستجو اپونی تک با سالها تجربه موفق و پس از بدست آوردن بزرگترین سهم بازار در حوزه محصولات و خدمات خود، هم اکنون طی یک نوآوری جدید، اقدام به ایجاد کلینیک مراقبت از بازار نموده است. با توجه به اینکه بازاریابی سنتی هیچگاه در دستور کار اپونی تک قرار نداشته است ، این کلینیک با رویکردی متفاوت ، با اسکن و رسیدگی به وضعیت فعلی وب سایتها و سامانه های چندین هزار مشتری فعلی و ارائه راهکارهای بهره وری بهینه از خدمات اپونی تک طی پروپزال و جلسات حضوری ، و همچنین مورد توجه قرار دادن بخشهای تازه بازار، هر چه بیشتر در جهت تحقق استراتژی سئو گام بر می دارد.

Ɵ سئو بهتر است یا تبلیغات در گوگل؟

این سوالی است که عمده کاربران از ما می پرسند بنابراین اول باید ماهیت تبلیغات در گوگل  را بررسی کنیم .تبلیغات در گوگل بر پایه پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) محاسبه می گردد. شما کلمه های خاصی را مد نظر قرار می دهید و کاربران پس از جست و جوی آن کلمه سایت شما را در صفحه های اول گوگل مشاهده می کنند. ضعف این روش در پایدار نبودن نتایج آن پس از پایان تبلیغات است .پس از اتمام این دوره و به پایان رسیدن کیلک های کاربران شما به جایگاه قبلی خود در گوگل باز خواهید گشت.

اما در طول انجام فرایند سئو بر روی وب سایت طراحی شده شما نتایجی که به دست می آورید مثلا از صفحه 20 گوگل به صحفه 2 یا 3 می آیید به صورت پایدار باقی خواهد ماند و شما می توانید برای رسیدن به صفحه 1 گوگل که بسیار ارزشمند است هزینه ای را در نظر بگیرید. البته در اپونی تک سئو هر وب سایت به صورت جداگانه توسط کارشناسان سئو بررسی و حدود زمان برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب اعلام می شود. بسته به کلمات کلیدی که شما نیاز دارید در آنها جست و جو شوید معمولا برای یک دوره دو ماهه تا شش ماهه SEO وب سایت توسط اپونی تک پیشنهاد می گردد که در این رابطه می توانید با بخش فروش اپونی تک تماس برقرار کنید و از مشاوره  همکاران ما بهره مند شوید.

Ɵ مراحل انجام سئو در اپونی تک

افزایش سرعت سایت

سرعت وب سایت از مهمترین عوامل تاثیرگذار در سئو و همچین کاهش رتبه الکسا می باشد. عوامل بسیاری در افزایش سرعت سایت موثر هستند که تیم پشتیبانی اپونی تک ، می تواند با رعایت این عوامل ، سرعت سایت شما را به شدت افزایش داده و باعث بهبود جایگاه سایت در موتور جستجوگر گوگل شود.

سئو داخلی سایت

متخصصین سئو اپونی تک ، قادر هستند تمامی استانداردهای روز کدنویسی را که منجر به بهینه سازی سئو سایت شما می شود ، تحلیل کرده و تغییرات موردنیاز را اعمال کنند. این عمل در افزایش رتبه سایت در گوگل تاثیر بسیار مثبتی داشته و سئو سایت را بهبود می بخشد.

سئو خارجی سایت

هرچقدر وب سایت شما در فضای اینترنت از پیوندهای با ارزش و بیشتری برخوردار باشد ، تاثیر بسیار مثبتی در نتایج جستجوی گوگل برای شما به ارمغان می آورد. البته سئو خارجی شامل مباحث دیگری نیز می شود که تیم اپونی تک قادر است با بهبود تمامی این عوامل ،سئو سایت شما را بهبود بخشد.

Ɵ معنی سئو برای تیم اپونی تک

معنی سئو برای تیم اپونی تک این است که : ما بتوانیم با همان سرعتی که الگوریتم های گوگل در حال تغییر و رشد هستند به روز باشیم و کار سئو وب سایت را به بهترین حالت و کاملا اصولی طبق آخرین متد های گوگل به انجام برسانیم. امیدواریم که بتوانیم قدم بزرگی در این مسیر بر داریم و دقیق ترین اطلاعات را برای کاربران منتشر کنیم.